Tazminat Hukuku

Tazminat Hukuku Nedir?

     Tazminat hukuku, haksız fiillerden veya başka herhangi bir nedenden kaynaklanan tazminat anlaşmazlıklarını konu alır. Maddi tazminat davası ve manevi tazminat davası olmak üzere temel olarak iki tip dava bulunmaktadır. Bu dava türlerini izah etmek gerekirse;

     Maddi tazminat davası, ölüm sebebiyle destekten yoksun kalma, maluliyet ve işgücü kaybı gibi bedensel zararlardan kaynaklanabileceği gibi malvarlığı değerlerinin zarar görmesinden de kaynaklanabilir.

     Manevi tazminat davası, haksız bir fiil veya işlem nedeniyle davacının ruhsal bütünlüğünü bozan manevi acıların giderilmesi amacıyla açılır.

     Aytekin Aydın Hukuk ve Danışmanlık ailesi, müvekkillerinin uğradığı maddi ve manevi zararlar nedeniyle oluşan hak kayıplarını önlemek ve bu nedenle hak kazanacakları tazminata en kısa sürede kavuşmalarını sağlamak için alanında uzman avukatlarıyla özenle çalışmaktadır. Güven, hız ve istikrar prensibiyle her daim müvekkillerinin yanında olan Aytekin Aydın Hukuk ve Danışmanlık ailesi, hizmetlerini sizlere sunmak için her zaman müvekkillerini beklemektedir.